Main Page

From services.krediidiinfo.ee
Jump to navigation Jump to search
Flag of the United Kingdom.svg In English

Lehelt leiate Creditinfo Eesti AS veebiteenuste dokumentatsioonid ja näidised.

Tutvustus

  • Mis on veebiteenus?

Veebiteenused (Web Service) on tarkvarakomponendid, mis asuvad serveris ning mille poole kliendiprogrammid pöörduvad üle interneti.

Veebiteenuse looja koostab koos veebiteenusega ka veebiteenuse dokumentatsiooni. Dokumentatsioonis on täpselt ära kirjeldatud veebiteenuse interneti aadress, mis andmevahetusprotokolle peab kasutama, millised on liidese meetodite nimed, millised on sisend- ja väljundparameetrite tüübid. Veebiteenuse kirjeldamiseks kasutatakse XML-põhist WSDL (Web Services Description Language) keelt.

Veebiteenused on sõltumatud kasutatavast platvormist. Veebiteenus võib ise töötada Linux operatsioonisüsteemiga serveris, kliendiprogramm seevastu Win32 operatsioonisüsteemiga lauaarvutis. Ühte veebiteenust on võimalik integreerida ükskõik millisesse arvutisse eeldusel, et on olemas internetiühendus.

Tänapäeval on kõrgtaseme tarkvaraarenduskeskkondadesse loodud tööriistad veebiteenuste lihtsaks integreerimiseks. WSDL kirjelduse põhjal suudavad arenduskeskkonnad genereerida programmeerija jaoks vajalikud teegid programmeerija poolt kasutatavas programmeerimiskeeles. Sisuliselt ei erine tarkvaraarendaja jaoks veebiteenuse väljakutsumine tavalisest funktsiooni väljakutsumisest. Kogu andmevahetuse ja tüübiteisenduste loogika on tarkvaraarendaja eest peidetud.

Creditinfo Eesti AS veebiteenused

Arendajatele